Frizētavas ikdienā sastopas ar izaicinājumiem, kas saistīti ar ūdens kvalitāti – tā var ietekmēt gan matu veselību, gan arī salona izmaksas. Latvijā ūdens kvalitāte ievērojami atšķiras atkarībā no reģiona, un tas savukārt nosaka, cik patīkama un efektīva ir matu mazgāšana gan klientiem, gan meistariem.

ŪDENS KVALITĀTES ĪPATNĪBAS PA REĢIONIEM

  1. Rīga un Pierīga – Galvaspilsētas ūdens bieži ir ciets un satur vairāk nogulšņu. Tas nozīmē, ka matu mazgāšanas laikā ūdens var atstāt produktus matos un apgrūtināt to izskalošanu. Ciets ūdens var padarīt matus sausākus un blāvākus, tāpēc matiem nepieciešama papildus kopšana un produkti, lai saglabātu veselīgu spīdumu.
  2. Daugavpils un Latgale – Šajā reģionā ūdens kvalitāte ir salīdzinoši labāka, tomēr arī šeit iespējamas izmaiņas cietības un nogulšņu daudzuma ziņā. Vietās, kur ūdens ir mīkstāks, matus ir vieglāk izskalot, taču periodiska minerālu uzkrāšanās joprojām var ietekmēt mazgāšanas procesu.
  3. Liepāja, Ventspils un Kurzemes piekraste – Rietumu Latvijā un piekrastē ūdens mēdz būt mīkstāks, bet var saturēt dažus dabīgus minerālus, kas nogulsnējas matos. Mīksts ūdens kopumā ir labvēlīgāks matiem, taču arī šeit ūdens kvalitātes atšķirības var ietekmēt to, cik tīri mati patiesībā kļūst pēc mazgāšanas.
  4. Vidzemes un Zemgales centrālie rajoni – Šajos reģionos ūdens kvalitāte ir ļoti mainīga. Nogulšņu un minerālu daudzums dažviet ir augsts, kas var veicināt lielāku tīrīšanas līdzekļu patēriņu salonā un paātrinātu iekārtu nolietošanos.

KĀPĒC PIEVĒRST UZMANĪBU ŪDENS KVALITĀTEI?

Ūdens var būt viens no svarīgākajiem faktoriem matu un galvas ādas veselībā. Piemēram, augsts hlora saturs un ciets ūdens var kaitēt krāsotiem matiem un pat izbalināt to krāsu. Pārāk sārmains ūdens (ar augstu pH līmeni) var izjaukt galvas ādas līdzsvaru, izraisot sausumu, zvīņošanos un iekaisumu.

Mīksts un bez ķīmiskām vielām bagāts ūdens palīdz saglabāt krāsas intensitāti un uzturēt matus veselīgus un spīdīgus. Ja ūdenī ir daudz minerālvielu, tas var samazināt matu kopšanas kvalitāti un pat ietekmēt matu stāvokli. Ciets ūdens var sausināt matus, padarot tos trauslus un grūtāk ieveidojamus.

Ūdens kvalitāte ietekmē arī to, kā darbojas matu kopšanas līdzekļi. Ja ūdens satur daudz minerālvielu vai ir pārāk ciets, šie minerāli var traucēt kopšanas līdzekļu sastāvdaļu uzsūkšanos matos, padarot tos mazāk efektīvus. Attīrīts un mīksts ūdens palīdz produktiem labāk mitrināt, barot un aizsargāt matus.

KĀ NODROŠINĀT KVALITATĪVĀKU ŪDENI SALONĀ?

  1. Sāc ar ūdens pārbaudi salonā, lai noskaidrotu tā kvalitāti. To var izdarīt, piemēram, ar ātro testu palīdzību.
  2. Ja atklājas, ka ūdens pH līmenis nav līdzsvarots vai ūdens ir pārāk ciets, pārskati savas salona filtrēšanas sistēmas un nomaini tās, ja nepieciešams.
  3. Ja vēlies vislabāko iespējamo ūdens kvalitāti, nomaini dušas uzgali pret ECOHEADS filtra uzgali, kas attīra ūdeni no nogulsnēm, rūsas, smiltīm un hlora.

Kopsavilkumā var teikt, ka ūdens kvalitātei ir būtiska nozīme gan frizētavas darba rezultātos, gan klientu matu veselībā. Latvijā ūdens cietības līmenis reģionāli ievērojami atšķiras – cietāks ūdens var sausināt matus, apgrūtināt to skalošanu un samazināt kopšanas līdzekļu efektivitāti. Lai nodrošinātu vislabāko iespējamo rezultātu un pasargātu savu darbu no ūdens negatīvās ietekmes, ir vērts apsvērt ūdens filtrēšanas sistēmu uzlabošanu vai speciālu dušas uzgaļu, piemēram, ECOHEADS, izmantošanu.